TRAŽILICA

GRAFIČKI DIZAJN

GRAFIČKI ODJEL

Grafički odjel Škole primijenjene umjetnosti i dizajna u Zadru postoji od školske godine 2004./2005. kada je i prvi puta uveden. Od onda je jedan od najpopularnijih odjela škole a dio razloga leži u činjenici da uistinu nudi široku lepezu znanja, vještina i kompetencija koje učenici dobivaju tokom školovanja. Grafički dizajn je djelatnost koja se bavi oblikovanjem vizualnih komunikacija koje prvenstveno povezujemo s dvodimenzionalnim prikazima na umjetničkim djelima, oglasima, fotografiji, plakatima. Kreiranje vizualnog identiteta marke ili branda, osmišljavanje logotipa kao likovnog znaka posao je grafičkog dizajnera. Tijekom četverogodišnjeg školovanja učenici se kroz nekoliko predmeta usmjeravaju za posao oblikovanja vizualnih komunikacija.

Od uvođenja odjel ima brojne uspjehe na školskim i državnim natjecanjima kao i na različitim natječajima i projektima:

11. državno natjecanje - izložba učenika koji se obrazuju u području likovne i primijenjene umjetnosti i dizajna, Zabok, 2010.

Druga nagrada za multimediju i video; Maja Vukešin Sve teče sve se lomi , mentor : Josip Mišulić, prof.

LIK 2011. u Gospiću

Prva nagrada Državnog povjerenstva/drugi razredi ; Marta Stražičić Metropolis, mentor: Josip Mišulić, prof.

Odjel nudi i brojne vannastavne aktivnosti a posebno se ponosi svojim radom iz područja animacije i stripa gdje su već ostvareni vrhunski rezultati i gdje je u pripremi organizacija festivala animiranog filma.