« Svibanj 2024 »

Izložba „Radost slikanja uz glazbu“
Autor: Administrator , 8. 4. 2019.

Početkom svake školske godine Hrvatska glazbena mladež raspisuje natječaj za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem glazbe. Slušajući glazbu u školi na zadanu temu, kao pripremu za odlazak na koncert, mladi svoje dojmove prikazuju likovnim radom, pod mentorstvom svojih nastavnika.

Ove godine bila je to baletna suita Žar ptica Igora Stravinskog, jednoga od najvećih skladatelja 20. stoljeća. Svoje glazbene impresije učenici su mogli izraziti u svim željenim likovnim i grafičkim tehnikama, veličinama i materijalima. Na natječaj je pristiglo 283 rada, a sudjelovalo je 16 osnovnih, 6 srednjih škola i 3 dječja vrtića.

Tjedan glazbe za mlade utemeljen je 2005. godine na prijedlog Hrvatske glazbene mladeži i u suradnji sa Zagrebačkom filharmonijom i tadašnjega njenog ravnatelja Vjekoslava Šuteja.

Koncerti imaju edukativni karakter, a programi su izborom djela prilagođeni mladima.

Cilj svake koncertne izvedbe Tjedna glazbe je stvaranje glazbenog doživljaja u velikoj koncertnoj dvorani uz profesionalni orkestar i dirigenta, a cilj projekta je upoznavanje mladih s  vrijednostima klasične glazbe kao i s instrumentima simfonijskog orkestra i njihovim mogućnostima.

Renomirani natječaj Hrvatske glazbene mladeži, nazvan „Radost slikanja uz glazbu“, zainteresirao je i učenike naše škole. Na natječaj su prijavljena dva učenička rada, a rad učenice Karle Tadić uvršten je među 30 najboljih radova koji su bili izloženi u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski 1. travnja 2019. u sklopu Tjedna Glazbe za mlade.

Čestitke Karli i njezinom glazbenom mentoru Žanu Moroviću.