Dani povijesti umjetnosti: Društveno angažirana umjetnost
Autor: Administrator , 14. 12. 2016.

Naši učenici kao mladi angažirani umjetnici

U periodu od 7. do 9. prosinca 2016. u Zadru su se po prvi put održavali Dani povijesti umjetnosti, projekt kojeg su osmislili studenti Odjela za povijest umjetnosti  Sveučilišta u Zadru u suradnji s profesorima.

Tema ovogodišnjih 'Dana povijest umjetnosti' je Društveno angažirana umjetnost.

Cilj projekta je upoznati i obogatiti umjetničku scenu grada Zadra te povezati umjetnike, umjetničke organizacije, muzeje i škole, vrtiće i građane sa studijem povijest umjetnosti.

Naša škola imala je čast otvoriti ovogodišnju manifestaciju izložbom učenika Škole. Tijekom prvog polugodišta učenici su se u suradnji sa studentima i mentorima pripremali za izložbu tako što su istraživali pojam Društveno angažirane umjetnosti te ga izrazili kroz neke od vizualnih medija.

Studenti su u nekoliko navrata bili gosti naše Škole, a 1. prosinca učenicima su održali malo predavanje o značenju i ulozi muzeja u životu umjetnosti. Naši su učenici potom 5. prosinca posjetili Odjel za povijest umjetnosti gdje su slušali predavanje o Muzeologiji a zatim su sa studentima postavili svoju izložbu u prostoru Sveučilišne galerije.

U projektu su sudjelovali mahom učenici trećih razreda te nekolicina maturanata.

Izložba će biti otvorena do 19. prosinca i može se posjetiti svakim radnim danom od 10h – 12h

i 16 – 18h, a deplijan izložbe moći će se pogledati i na webu.

U galeriji možete pogledati navedena događanja.

fotogalerija