LIK 2016
Autor: Administrator , 1. 3. 2016.

NATJECANJE-IZLOŽBA UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA IZ PODRUČJA

VIZUALNIH UMJETNOSTI

LIK 2016.

Izložba učeničkih radova ovogodišnjeg LIK 2016 postavljena je u Gradskoj knjižnici Zadar. Otvorenje izložbe održano je u petak, 26. veljače 2016. u 12 sati uz prigodni program.

Nakon uvodnog govora ravnateljice Škole primijenjene umjetnosti i dizajna gdje. Marjane Bakmaz te članova županijskog povjerenstva prof. Ana-Marije Juričev Martinčev, Jelene Franulović i Bogdana M. izložba je otvorena uz glazbenu točku učenika ŠPUD-a (Matej Bausović i Gabrijela Klarin)

Prije spomenutog događaja Županijsko prosudbeno Povjerenstvo za LIK sastalo se je 16. veljače 2016. godine,  u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna u Zadru, radi odabira radova za državno Natjecanje-izložbu učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti LIK 2016.

Tema-poticaj za LIK 2016. je Mediteran u meni. Županijsko prosudbeno Povjerenstvo bilo je sastavljeno od pet članova:

Ana-Marija Juričev-Martinčev, predsjednica, Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Zadar

Jelena Franulović, član, Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Zadar

Irena Baković Marušić, član, Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Zadar

Patricija Pulig, član, OŠ Petra Preradovića, Zadar

Bogdan Mogilevskij, član, OŠ Obrovac, Obrovac.

Na županijsko natjecanje ukupno je pristiglo 110 radova  iz petnaest  škola. Županijsko prosudbeno Povjerenstvo u kategoriji 1A (likovna kultura) odabralo je maksimalan broj od deset 10 radova za državnu razinu natjecanja a tri najuspješnija učenika čiji su radovi odabrani za Državno natjecanje nagrađeni su prigodnim poklonima prilikom otvorenja izložbe u Gradskoj knjižnici.

Nagrađeni radovi koji idu na državno Natjecanje-izložbu su:

1. NAGRADA

Ivana Jukić, 8. razred, OŠ Šimuna Kožičića Benje, Zadar

Mentor: Josipa Čačić Orlović

2. NAGRADA

Petra Tomić, 8. razred, OŠ Biograd, Biograd

Mentor: Diana Vego

3. NAGRADA

Eni Fischer, 8. razred, OŠ Šimun Kožičić Benje, Zadar

Mentor: Josipa Čačić Orlović

Likovna tehnika: Grafička tehnika visokog tiska/kartonski tisak

Učenici koji također idu na državno Natjecanje-izložbu, a koji su također ovom prilikom dobili prigodne darove,  su:

Valentina Burela, 8. razred, OŠ Petar Zoranić, Nin

Mentor: Gordana Marić

Roko Pilić, 6. razred, OŠ Pakoštane, Pakoštane

Mentor: Ankica Kovačić

Antonela Maričić, 7. razred, OŠ Obrovac, Obrovac

Mentor: Bogdan Mogilevskij

Maja Kajba, 8. razred, PŠ Kruševo, OŠ Obrovac, Obrovac

Mentor: Bogdan Mogilevskij

Andrija Pulić, 6. razred, OŠ Biograd, Biograd na moru

Mentor: Diana Vego

Josip Valčić, 7. razred, POŠ Nova, Zadar

Mentor: Tomislav Bišćan

Petra Buterin, 8. razred, OŠ Smiljevac, Zadar

Mentor: Biljana Jelenković

Likovna tehnika:  Računalna grafika

U kategoriji 2A (likovna umjetnost) pristigao je jedan rad koji svojim komponentama nije zadovoljio na vrednovanju te na državno Natjecanje-izložbu LIK 2016. neće biti upućen niti jedan rad u spomenutoj kategoriji.

Nakon podijele prigodnih poklona nagrađenim učenicima uslijedila je još jedna glazbena točka u izvedbi učenika četvrtih razreda Isabelle Thomas Manojlović i Ivan Šarlija.

Prigodni domjenak za sve učenike, mentore i posjetitelje izložbe održan je caffe baru Gradske knjižnice. Svim nagrađenim učenicima iskrene čestitke uz želju da njihovi radovi budu prepoznati i na državnom Natjecanju-izložbi LIK 2016.

Izložba u Gradskoj knjižnici Zadar može se pogledati do 4. ožujka 2016.

FOTOGALERIJA