« Ožujak 2024 »

Ukupno: 320260

16. SMOTRA ART DIZAJN
Autor: Administrator , 12. 4. 2017.

U ponedjeljak, 3. travnja 2017. godine u 12 sati u Muzeju grada Zadra, održana je Smotra učenika osnovnih i srednjih škola Art dizajn u organizaciji Zadarske županije i Škole primijenjene umjetnosti i dizajna.

16. SMOTRA ART DIZAJN

U ponedjeljak, 3. travnja 2017. godine u 12 sati u Muzeju grada Zadra, održana je Smotra učenika osnovnih i srednjih škola Art dizajn u organizaciji Zadarske županije i Škole primijenjene umjetnosti i dizajna.

Ovogodišnja 16. Smotra Art dizajn učenika osnovnih i srednjih škola uključena je u projekt “Inkluzija korak bliže društvu bez prepreka” koji se sufinancira iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.” Ovaj projekt omogućuje socijalnu uključenost i integraciju učenika s teškoćama u razvoju u redoviti obrazovni sustav Zadarske županije.

Tema ovogodišnje smotre je Poetika slike, a sudjelovale su 4 osnovne i 8 srednjih škola Zadarske županije.

U prepunom prostoru Narodnog muzeja nakon uvodnih govora ravnateljice Narodnog muzeja gdje Renate Peroš, prof. Ana Marije Juričev Martinčev, voditeljice projekta gdja Anite Mijić, pomoćnice pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Zadarske županije i ravnateljice Škole primijenjene umjetnosti i dizajna gdje Marjane Bakmaz uz prigodni govor smotru je otvorio gdin Božidar Longin, zamjenik župana.

U prigodnom programu čija voditeljica je bila učenica 4. razreda Ena Begović, nastupali su učenici Mateo Horvat, učenik 1.c razreda, Marta Vlakić, učenica 1.a razreda i Vasilija Oluić učenica 1.d razreda.

U sklopu programa vidjeli smo i dvije modne revije Modna manipulacija i Rubina. MODNA MANIPULACIJA je kolekcija malih crnih haljina koje su ukrašene detaljima izrađenim u posebnoj tehnici obrade tkanine poznatoj pod nazivom Slashing (Slašing). Kolekciju su izradile i nose učenice 4.a i 4.c razreda, smjer dizajner odjeće pod mentorstvom prof. Marijane Vukić Perović.

RUBINA – BIJELO, TEKSTURA, NABORI – naziv je revije, a to  je ujedno i tema ovogodišnjeg državnog natjecanja " Dani odjeće 2017" koje se održava u Požegi od 6.-8.travnja. Kolekciju je kreirala učenica Paula Turčinov pod mentorstvom prof. Sandre Bačić.

Nakon zanimljivih kreacija uslijedila je dodjela zahvalnica školama sudionicima manifestacije a potom i nagrađenim učenicima.

Osnovnim školama: OŠ SV. FILIP JAKOV, OŠ PETAR PRERADOVIĆ - PŠ KOŽINO, OŠ JURJA DALMATINCA S PAGA i POŠ NOVA.

Srednjim školama: GIMNAZIJI FRANJE PETRIĆA, GIMNAZIJI VLADIMIRA NAZORA, TEHNIČKOJ  ŠKOLI  ZADAR, STRUKOVNOJ  ŠKOLI VICE VLATKOVIĆA ZADAR, EKONOMSKO BIROTEHNIČKOJ I TRGOVAČKOJ  ŠKOLI , MEDICINSKOJ  ŠKOLI ANTE KUZMANIĆA, GIMNAZIJI  JURAJA BARAKOVIĆA i Školi organizatoru smotre ŠKOLI PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA  ZADAR.

Nagrađeni su sljedeći radovi osnovnoškolaca:

1. PRVA NAGRADA
Ime prezime učenika: Lara Senzenberger
Razred i škola: 5. razred PŠ Kožino
Ime i prezime mentora: Patricija Pulig
Naziv rada: „Poetika slike“

2. DRUGA NAGRADA
Ime prezime učenika: Jakov Polegubić
Razred i škola:5. a OŠ Sv. Filip i Jakov
Ime i prezime mentora: Sunčica Ivin Mikulić
Naziv rada: „To sam ja“

3. TREĆA NAGRADA
Ime prezime učenika: Ante Zupčić
Razred i škola: 5. a OŠ Sv. Filip i Jakov
Ime i prezime mentora: Sunčica Ivin Mikulić
Naziv rada: „Svemir“

Od srednjoškolaca nagrađeni su sljedeći učenici:

1. MJESTO

Katarina Bukarica, 5.b

Medicinska škola Ante Kuzmanića Zadar.

Naziv djela: Postojanje

Mentor: Helena Bekić, prof.

2.MJESTO

Josip Zdrilić 3.s

Naziv rada: Boja u tami

Mentor: Ivana Koren, prof.

Strukovna škola Vice Vlatkovića

3. MJESTO

Kristina Paleka 3.c

Naziv rada: Kappa, vodeni majmun

Mentor: Valentino Radman, prof.

Gimnazija Frane Petrića

Iz Škole primijenjene umjetnosti i dizajna izdvojeni su učenici za posebnu pohvalu:

Marina Lacić 2.d

Naziv djela:Oko koje sve vidi

Mentor:Lea Ljuba Kocijan, prof.

POSEBNA POHVALA 1. MJESTO ŠPUD-a

Doris Lokin 3.d

Naziv rada: Kozmička kutija

Mentor: Bojana Vukojević, prof.

POSEBNA POHVALA 2. MJESTO ŠPUD-a

Lucija Savić 4.c

Naziv rada: Podsvijest, triptih

Mentor: Mirna Oštarić Kerr, prof.

POSEBNA POHVALA 3. MJESTO ŠPUD-a

Svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima kao i svim sudionicima smotre čestitamo na sudjelovanju i radujemo se da će ova smotra doprinijeti povećanju socijalne uključenosti učenika s teškoćama u razvoju u obrazovne ustanove naše županije.