DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR I ŠKABRNJU
Autor: Administrator , 18. 11. 2016.

DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR I ŠKABRNJ

Ove godine obilježava se 25. obljetnica patnje i stradavanja hrvatskoga naroda od jugoslavenske vojske i srbočetničkih paravojnih postrojbi, a na poseban način simbola Domovinskog rata – herojskog grada Vukovara i mjesta Škabrnje.

Kako bi dostojanstveno i primjereno odali počast svim sudionicima obrane Vukovara, učenici naše škole i ravnateljica u jutarnjoj smjeni, zapalili su svijeće u hodniku škole u znak sjećanja na sve žrtve Vukovara i Škabrnje.

Također u jutarnjoj smjeni, u školskom dvorištu  profesori Igor Budimir i Josip Švaljek s učenicima su  napisali Vukovar i Škabrnja, a u popodnevnoj smjeni učenici su s  profesorima  na tom mjestu zapalili svijeće za sve žrtve Domovinskog rata. Na taj način prisjetili smo se svih naših branitelja i civilnih žrtava koji više nisu s nama, a kojima zahvaljujemo na današnjoj slobodi koju imamo.

Nakon paljenja svijeća u školskom dvorištu učenici su se zaputili na Narodni trg odakle su sudjelovali u mimohodu do Vukovarske ulice na Bilom brigu.

Ljudska je patnja nenadoknadiva. Ona se ne može popraviti. Ne samo da se ne može vratiti život nekome kome je život oduzet nego ne može se ni na koji način nadoknaditi ono što je čovjek propatio.

To je zapisano negdje duboko u ličnosti, u njegovu osobnom iskustvu, kao trauma, kao rana koja jest zacijelila, ali ostaje ožiljak neizbrisiv do unuka i praunuka…

Ranko Marinković