DANI ODJEĆE, OBUĆE I KOŽNE GALANTERIJE 2016
Autor: Administrator , 19. 4. 2016.

U četvrtak 14.4.2016. u Hotelu Kolovare otvoreno je 19. DRŽAVNO NATJECANJE DANI ODJEĆE I 9. DRŽAVNO NATJECANJE KOŽNI GALANTERIST SMOTRA OBUĆE I KOŽNE GALANTERIJE pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih a u organizaciji Državnog povjerenstva za natjecanje i ŠKOLE PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA, ZADAR.

Nakon prijema sudionika u Hotelu Kolovare i održanog sastanka Državnog povjerenstva i mentora u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna u 19.00 h uslijedilo je svečano otvorenje natjecanja u Hotelu Kolovare uz prigodni program koji je vodila učenica Ena Begović. Nakon uvodne riječi ravnateljice Škole primijenjene umjetnosti i dizajna gdje Marjane Bakmaz i ravnateljice Agencije za strukovno obrazovanje gdje Danijele Pustahija Musulin imali smo priliku vidjeti i poslušati  recitaciju himne Republike Hrvatske u izvedbi učenice Tonie Jurišić, plesnu točku učenica 1. razreda srednje, smjer suvremeni ples Glazbene škole Blagoje Bersa,  pod mentorstvom prof. Vlaste Hrašćanec Marotti, scenski nastup KAZALIŠNE UDRUGE IGRAJMO SE čiji su članovi i naši učenici Toni Livić, Nikolina Burčul i Ivan Šarlija pod mentorstvom prof. Marije Šango Šimurina te vokalnu izvedbu učenice Gabrijele Klarin uz pratnju učenika Mateja Bausovića na gitari.

U petak 15.4.2016. učenici iz 17 škola sastali su se u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna gdje se provodilo natjecanje u šest disciplina: Krojač, Modni tehničar, Dizajn odjeće, Modna kolekcija krojača, Kolekcija modnog dizajna, Dizajn obuće i kožne galanterije.

Škole sudionice ovog natjecanja bile su :

• GOSPODARKSA ŠKOLA, ČAKOVEC
  • INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKA ŠKOLA SLATINA
  • OBRTNIČKA ŠKOLA POŽEGA
  • OBRTNIČKA ŠKOLA  SPLIT
  • SREDNJA STRUKOVNA ŠKOLA VARAŽDIN
  • SREDNJA STRUKOVNA ŠKOLA VINKOVCI
  • SREDNJA ŠKOLA IVANATRNSKOGA HRVATSKA KOSTAJNICA
  • SREDNJA ŠKOLA METKOVIĆ
  • STRUKOVNA ŠKOLA SISAK
  • ŠKOLA LIKOVNIH UMJETNOSTI SPLIT
  • ŠKOLA PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA OSIJEK
  • ŠKOLA PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA ZADAR
  • ŠKOLA ZA MODU I DIZAJN, ZAGREB
  • ŠKOLA ZA UMJETNOST, DIZAJN, GRAFIKU I ODJEĆU  ZABOK
  • TRGOVAČKA I TEKSTILNA ŠKOLA U RIJECI
  • OBRTNIČKA ŠKOLA SLAVONSKI BROD
  • SREDNJA ŠKOLA „IVAN SELJANEC“ KRIŽEVCI

Nakon provedenog natjecanja i objave rezultata  uslijedilo je otvaranje izložbe i smotre u Gradskoj loži te svečano zatvaranje ove manifestacije ispred Gradske straže uz modnu reviju i podjelu nagrada  učenicima u svih šest disciplina. Učenici koji su osvojili prva tri mjesta iz svih disciplina dobili su medalje, zahvalnice, prigodne knjige te poklon bonove Omniteha, a prva nagrada u disciplini Krojač bila je kućanska endlerica poklon Kimateksa.

Fotogalerija...